AKTUALNOŚCI - Archiwum wiadomości: 2008
 

 

Promujemy ekologiczne zakupy
(03.12.2008)
"Gazeta Świebodzicka" - dwutygodnik samorządowo-społeczny wydawany przez samorząd w Świebodzicach, w najbliższy piątek dołączy do swojego wydania ekologiczne, lniane torby na zakupy. Każdy Czytelnik, który kupi to wydanie gazety, dostanie taką torbę za darmo.

| więcej ... |


IV Przegląd Piosenki Ekologicznej "Ekonutka"
(20.11.2008)
Publiczne Przedszkole nr 3 z grupą żłobkową Niezapominajka organizuje IV już przegląd piosenki ekologicznej "Ekonutka". Przegląd odbędzie się 21.11.2008 (piątek) o godz. 11.oo w Klubie Rencistów i Emerytów , który mieści się przy ulicy Żeromskiego w Świebodzicach. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci z naszych przedszkoli i szkół.

Organizator:
Publiczne Przedszkole nr 3 z grupą
żłobkową Niezapominajka.


Prezentacja Gminy Świebodzice w Ministerstwie Środowiska
(05.11.2008)
W dniu 5 listopada 2008r. odbyło się w Warszawie II Forum Zrównoważonego Transportu Miejskiego, zorganizowane w ramach projektu „Miasto w Ruchu”. Podczas konferencji odbywającej się w Ministerstwie Środowiska goście z Europy przedstawiali swoje pomysły, wdrożone działania, promowali zrównoważony transport przyjazny środowisku.

| więcej ... |


Wyróżnienie za "Ekoedukację"
(24.10.2008)
Gmina Świebodzice została wyróżniona przez Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Draba w konkursie na "Na najlepiej segregującą gminę i najciekawsze strony internetowe poświęcone odpadom na Dolnym Śląsku". Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom odbyła się 21 października w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

| więcej ... |


AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA - WYNIKI
(03.10.2008)
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami tegorocznej Akcji Sprzątania Świata.

| więcej ... |


Sprzątnie Świata
(22.09.2008)
W tym roku po raz kolejny uczniowie wszystkich świebodzickich szkół, przedszkolacy oraz wychownakowie Domu Pomocy Społecznej aktywnie włączyli się do akcji sprzątania świata, która przebiegała w dniach:
19 - 21 września 2008r. Była to jubileuszowa, piętnasta zbiórka śmieci i towarzyszyło jej hasło: "Ziemia w Twoich rękach".
Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja
"Nasza Ziemia", która apelowała o to, aby objąć w tym roku szczególną opieką lasy. Jak wszyscy wiemy lasy są stale niszczone, zaśmiecane i podpalane, a leśnicy sami nie radzą sobie z tym problemem.

Pamiętajmy:
My wszyscy musimy o nie dbać i je chronić.

Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
(22.09.2008)
W dniu 19 września na świebodzickim rynku odbył się Happening Rowerowy, zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Była to siódma Edycja kampanii i przebiegała pod hasłem: "Czyste powietrze dla wszystkich" i trwała w dniach 16 - 22 września.

| więcej ... |


Dobre rady na plastikowe odpady
(09.09.2008)
- II edycja ogólnopolskiego konkursu grantowego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów i opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych. Fundatorem grantów jest Fundacja PlasticsEurope Polska
Wniosek będzie można pobrać w wersji elektronicznej od 1 września 2008 ze strony: www.naszaziemia.pl/konkursgrantowy  oraz www.plasticseurope.pl  
Po jego wypełnieniu należy przesłać go w wersji elektronicznej oraz drukowanej do 12 stycznia 2009r. na adres Fundacja Nasza Ziemia, z dopiskiem "Dobre rady na plastikowe odpady".
Do zdobycia cztery granty po 5 tys. (brutto) każdy.

Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej


HENKEL- Zielone Granty
(09.09.2008)
Henkel - zielone granty" - to wspólny projekt dotacyjny Fundacji Nasza Ziemia i firmy Henkel Polska. Jego celem jest budowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz wykształcenia w nich odpowiedzialnych, przyjaznych środowisku postaw i zachowań.

| więcej ... |


Można mieć niższe rachunki w domu, urzędzie i firmie. Każdego dnia oszczędzaj energię cieplną i energetyczną
(09.09.2008)
 

PIĘĆ ZŁOTYCH ZASAD OSZCZĘDZANIA ENERGII CIEPLNEJ

PIĘĆ ZŁOTYCH ZASAD ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Ociepl swój dom (uszczelnienie okien i drzwi)

Wymień żarówki na świetlówki energooszczędne

Zainstaluj termostaty na grzejnikach

Wyłączaj nieużywane urządzenia

Obniż temperaturę w mieszkaniu

Używaj sprzętu AGD mądrze

Wietrz mieszkanie szybko i intensywnie przy szeroko otwartych oknach

Gaś niepotrzebne światło

Nie zakrywaj grzejników meblami

Zmień sprzęt AGD na ekologiczny i ekonomiczny


Namawiamy Świebodziczan do ekologicznych zakupów
Stop torbom foliowym!
(25.08.2008)
Każdy z nas robi codziennie zakupy w sklepach. Codziennie przynosimy do domu po kilka foliowych toreb jednorazowych, które natychmiast trafiają do kosza. I tak codziennie - setki, tysiące, miliony foliówek lądują na wysypiskach śmieci, gdzie rozkładać się będą nawet kilkaset lat!

| więcej ... |


 

  |  strona główna  |  do góry  |

  Copyright © EKO EDUKACJA w Świebodzicach - wszelkie prawa zastrzeżone
  URZĄD MIEJSKI w Świebodzicach: Wydział Promocji, Informacji i Współpracy z Zagranicą

 
  design by TONER