AKTUALNOŚCI

Prawie 400 misiów od świebodziczan 
(28.11.2016)

A A A

 

  


Dziś rano samochód wyładowany po dach kolorowymi pluszakami wyruszył do wrocławskiej kliniki dla dzieci, by zawieźć im morze serdeczności i pozytywnej energii od mieszkańców Świebodzic. Akcja „Podaruj misia”, zorganizowana przez Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach, przerosła oczekiwania organizatorów. Misie dla chorych dzieci przekazywali mieszkańcy całego miasta, uczniowie świebodzickich szkół, a także burmistrz Bogdan Kożuchowicz i pracownicy magistratu.

Wzruszające podsumowanie akcji odbyło się w szkolnym holu w piątek, 25 listopada.

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji, szczególnie panu burmistrzowi, bo od momentu, gdy wsparł akcję, ruszyła lawina i jej efekty widzimy dzisiaj – mówiła Agnieszka Różycka, pomysłodawczyni akcji. Wraz z drugą nauczycielką, Justyną Gąsior, zainicjowały zbiórkę na swoich profilach społecznościowych, i fala wielkiej życzliwości ruszyła.

Pluszaki zbierano m. in. na miejskiej siłowni, pod okiem Mateusza Brzuchacza, instruktora fitness, pracownicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego podarowali misie, a także mnóstwo osób, które dowiedziały się o akcji z mediów społecznościowych.

Efektem jest 390 pluszaków, które 28 listopada pojechały do dzieci. Do prezentów dołączony jest album ze zdjęciami darczyńców.

- Każdy z Was, kochani, podarował nie tylko przytulankę, ale dał też cząstkę swojego serduszka, dziękuję za tę piękną akcję, do której z pewnością wszyscy przyłączyli się z wielką radością – mówił podczas uroczystości burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Przy okazji wręczono także dyplomy i nagrody książkowe dla maluchów, które pięknie się przebrały – oczywiście za misie!

Zbiórka pluszaków miała jeszcze jeden wymiar - dedykowana była pamięci dzielnego pacjenta Przylądka Nadziei i ucznia szkoły, Piotrka Różyckiego.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 

 
 


do góry  |