AKTUALNOŚCI

 

Wielkie granie i licytowanie

A A A

 

  

W najbliższą niedzielę cała Polska będzie zbierać pieniądze na leczenie i sprzęt dla noworodków na oddziałach neonatologicznych. To cel 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w Świebodzicach odbędzie się wielka zbiórka a towarzyszyć jej będzie mnóstwo fantastycznych wydarzeń na hali sportowo-widowiskowej OSiR przy ul. Mieszka Starego 4.

Uroczyste otrawcie świebodzickiego Finału WOŚP odbędzie się nietypowo, bo o godz. 12:26 – ma to związek z transmisjami telewizyjnymi na żywo, które będą realizowane w trakcie całego wydarzenia. Jurek Owsiak będzie się łączył ze Świebodzicami z pośrednictwem telewizji TVN i TTV cztery razy.

W programie naszego finału jest mnóstwo wspaniałych atrakcji, a żelaznym punktem będzie licytacja darów od Przyjaciół WOŚP, która rozpocznie się około godz. 17:30.

Dary napływają a wręcz zasypują w ostatnich dniach Sztab WOŚP w Świebodzicach. A wśród nich…

- Mamy piękny obraz od Pani Teresy Anniuk-Gulak, naszej wspaniałej malarki, biżuterię, mnóstwo voucherów od świebodzickich restauratorów i usługodawców. Jest, jak już go nazwaliśmy, „przechodni” kindżał nepalski, podarowany kiedyś na licytację przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza, który ten sam właściciel co roku licytuje a potem przekazuje znów na licytację – śmieje się Zofia Marek, szefowa sztabu.

A jaką niespodziankę w tym roku przygotował burmistrz Bogdan Kożuchowicz na licytację? Będzie to voucher na Dzień z Burmistrzem Miasta. Osoba, które go wylicytuje, będzie przez jedne dzień „rządzić” Świebodzicami.

Zapraszamy świebodziczan do odwiedzenia hali OSiR przez cały dzień, dodajmy też, że wydarzeniu kolejny rok patronuje honorowo Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.


Orkiestra w pełnej gotowości 
(04.01.2018)

14 stycznia zagra największa orkiestra świata, która od 26 lat pomaga ratować życie dzieci, ale także wspomaga opiekę seniorów i wyposaża nasze szpitale w najnowocześniejszy sprzęt. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach będzie obfitował w mnóstwo niespodzianek. Będą występy, koncerty, licytacja, świebodziczanie będą robić najdłuższy ogon latawca a nasz finał pokaże w kilku wejściach na żywo telewizja TVN.

Świebodzicki finał obędzie się jak zawsze w hali sportowo-widowiskowej OSiR, o godz. 12:00 planowane jest oficjalne otwarcie, a wolontariusze – ponad setka młodych ludzi, uczniów świebodzickich szkół – od wczesnych godzin rannych będą kwestować na ulicach miasta.

- W programie naszego finału jest mnóstwo atrakcji, występy dzieci i młodzieży ze szkół, koncerty zespołów: Animacja z Wrocławia i Shapeless One ze Świebodzic; przez cały czas trwania finału działać będzie Fabryka Latawców Życia – będziemy bić rekord na najdłużsi ogon latawca; będą przejazdy samochodami terenowymi, złombol, grochówka za serduszko, słodkości, pomoc medyczna i oczywiście zbiórka krwi, która od lat towarzyszy naszym finałom – wylicza jednym tchem Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP.- Żelaznym punktem programu jest także licytacja gadżetów przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Mamy już m. in. obrazy, zdjęcia, vouchery na prawo jazdy, biżuterię – dary napływają cały czas.

O godz. 20:00 tradycyjnym Światełkiem do nieba zakończymy nasz finał.

W tym roku świebodzicki finał będzie transmitowany na antenie telewizji TVN i TTV. Planowanych jest kilka wejść na żywo.

Od lat Orkiestrę wspiera i patronuje honorowo Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

 

 

 

 


do góry  |