AKTUALNOŚCI

Sesje on-line już niebawem
(11.09.2018)

A A A

 

  

Dobiega końca modernizacja sali narad w świebodzickim ratuszu. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o samorządzie gminnym, obywatele mają mieć większy udział w procesie funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów władzy – w tym władzy samorządowej. Konsekwencją są m.in. zmiany w prowadzeniu obrad rad miast, gmin i powiatów.

- Po pierwsze sesje będą transmitowane na żywo w internecie, w czasie rzeczywistym, co umożliwi każdemu zainteresowanemu udział – w charakterze obserwatora – w obradach – mówi Anna Żygadło, Sekretarz Miasta Świebodzice. – Kolejną istotną zmianą jest system głosowania. Będzie on podobny, jak ma to miejsce w przypadku posłów. Każdy radny będzie miał przycisk do głosowania „za”, „przeciw” i „wstrzymał się”. Wyniki będą się elektronicznie wyświetlać na tablicy – dodaje sekretarz.

Koszt nowego sprzętu to 150.000 zł

Świebodzicki magistrat jest w trakcie dużych zmian, jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania i udogodnienia dla mieszkańców. W ramach realizowanego, dużego projektu ICT, na który gmina otrzymała dofinansowanie, została już uruchomiona platforma e-usług dla mieszkańców, został wymieniony sprzęt komputerowy, serwery; będzie także zmodernizowana strona www.

Wartość projektu to ponad 1,1 mln zł.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

  

   

 


do góry  |