Nowa sala sensoryczna w Szkole Podstawowej Integracyjnej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
Klawiatura z myszką
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

Nowa sala sensoryczna w Szkole Podstawowej Integracyjnej

Opublikowano: 18-02-2021
Dzisiaj, tj. 18 lutego (czwartek) w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach została otwarta innowacyjna, nowoczesna, pierwsza w naszym mieście sala sensoryczna. W otwarciu sali uczestniczył Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, dyrektor szkoły Magdalena Stąpor, kierownik wydziału Edukacji i Spaw Społecznych Alicja Pawlica.
Nowa, bardzo kolorowa, wyposażona w profesjonalny sprzęt, przyjazna dla oka przestrzeń umożliwi dzieciom udział w niezwykle ważnych zajęciach, integracji sensorycznej, kompleksowej i bezpiecznej metodzie terapeutycznej.
Jest to szczególnie potrzebne dzieciom z różnego rodzaju dysfunkcjami i schorzeniami. Młodzi wychowankowie szkoły będą korzystać z wyposażenia, dzięki, któremu na nowo będą poznawać świat, wzmocnią zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców i informacji dostarczanych z otoczenia i z własnego ciała poprzez zmysły. W sali znajduje się wiele przedmiotów, elementów: magiczny dywan, witryna świetlna, ściana wodna, trampolina, domek sensoryczny, stół podświetlany, projektor przestrzenny, światłowody, kostka podświetlana oraz tunel nieskończoności.
Całkowity koszt realizacji tego działania wyniósł 30 000 zł i został sfinansowany z budżetu Gminy Świebodzice.
Sala ta z pewnością to jeden z ważniejszych atutów tej szkoły, warte podkreślenia są także dodatkowe prace remontowe, które zrealizowała placówka w ostatnim czasie, m.in. odnowiona i doposażona została sala do rewalidacji, oddział przedszkolny, gabinet logopedy i pedagoga, a także wymienione zostało oświetlenie na sali gimnastycznej.
Wszystkie te działania mają na celu najwyższe dobro, wysoką jakość kształcenia i rozwoju młodych Świebodziczan.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 510

Powrót