Szymon Król Mistrzem Polski w kulturystyce | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
Klawiatura z myszką
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Uczestnicy spotkania z Mistrzem Polski w kulturystyce. 6 osób stojących obok siebie.

Szymon Król Mistrzem Polski w kulturystyce

Opublikowano: 14-05-2021
Świebodziczanin Szymon Król w dniu 9 maja zdobył Mistrzostwo Polski w Kulturystyce klasycznej do 180 cm. Tytuł ten wywalczył w Kielcach, rywalizując z wieloma zawodnikami. Świebodziczanin był bezkonkurencyjny, otrzymał najwyższe noty od sędziów.
Na swój sukces pracował wiele lat, wykuwając formę w siłowni OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim oraz Prezesem OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosławem Pizuńskim w dniu 13 maja (czwartek) uhonorowali naszego Mistrza pamiątkowymi gratulacjami i życzeniami za wspaniały sukces oraz wyrazili słowa uznania i podziwu. Szymon Król otrzymał także od Włodarzy materiały promujące miasto oraz dostał od Prezesa OSiR voucher na bezpłatne treningi w siłowni do końca 2021 r.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, uczestniczyli w nim także Mateusz Brzuchacz doświadczony, wieloletni trener Szymona Króla oraz Maciej Więcek, znany w mieście z wielkiej pasji do sportu, członek Stowarzyszenia Bona Fide. Obydwaj Panowie przyczynili się do sukcesu Szymona Króla. Otrzymali także od Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta oraz Prezesa drzewce z podziękowaniami oraz pakiety.

Serdecznie dziękujemy Mistrzowi za wspaniałą promocję Świebodzic, za to, że pamięta o swoim mieście i dumnie prezentuje lokalną flagę.

Szymon Król nie kryje wielkiej radości z osiągniętego sukcesu, choć jest skromny i niezwykle sympatyczny, cieszy Go rozpoznawalność i miłe rozmowy z Włodarzami, Mieszkańcami. Świebodzicki Mistrz ma apetyt na więcej, planuje w przyszłym roku wystartować w Mistrzostwach Europy w kulturystyce, które zostaną zorganizowane w Santa Susanna w Hiszpanii, a jeszcze w tym roku wystąpi na międzynarodowych zawodach Diamond Cup Ostrava, w dniach 18-20 czerwca. Szymon Król zachęca w szczególności młodych Świebodziczan do dbania o formę fizyczną i zachęca do uprawiania kulturystyki, wspomina początki swej pasji, jak trenował w piwnicy. Na długo pozostanie mu w pamięci także moment, kiedy miał osiemnaście lat i zobaczył w prasie trenera Matusza Brzuchacza, a także uczestniczył w pierwszych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc.Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 617

Powrót