Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

NAŁOGI - droga donikąd

Opublikowano: 23-10-2019
21 października w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie słowno-muzyczne pn. „NAŁOGI – droga donikąd”, w dwóch odsłonach. Przed południem w wydarzeniu uczestniczyli bardzo licznie uczniowie ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy.

Impreza miała ma na celu propagowanie profilaktyki wśród młodzieży. Zaproszonym gościem był drugi wokalista legendarnego zespołu Dżem, Jacek Dewódzki, który w dość żartobliwy i prosty sposób opowiadał historię różnych ludzi, którzy w swoim życiu zbłądzili i zostali wciągnięci w nałóg.

Mówił o uzależnieniach, z którymi ludzie na co dzień mają do czynienia, a także o konsekwencjach, jakie mogą nas spotkać w przyszłym czasie, gdy nie będziemy dbać o siebie, swoje zdrowie. Pan Jacek, podając konkretne przykłady znanych osób, starał się udowodnić młodym osobom, że nie jest warte to, co ktoś posiada i jak bardzo jest majętny, lecz co ma w sercu, a przede wszystkim w głowie.

Podkreślał, że ważne w życiu jest to, aby nie zostać samotnym i nie izolować się od innych, stawiając na pierwszym miejscu alkohol, narkotyki czy chociażby telefon. Przedmioty i używki są bezwartościowe i nie wniosą do naszego życia nic pozytywnego wręcz przeciwnie. Opowieści wokalisty były przerywane utworami zagranymi przez grupę Jacek Dewódzki Band, które niosły ze sobą ciekawy przekaz. Dzięki formie przekazu młodzieży łatwiej było zrozumieć istotę nałogu.

W drugim, wieczornym spotkaniu uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, radny Rady Miejskiej Krystian Wołoszyn, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach Dorota Ciołek, a także młodzież i osoby zainteresowane wykładem oraz oprawą muzyczną wydarzenia.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 586

Powrót