Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

W naszym mieście powstanie inkubator przedsiębiorczości

Opublikowano: 25-10-2019
Już za dwa lata w Świebodzicach powstanie inkubator przedsiębiorczości, inwestycja ma opiewać na kwotę siedemnastu milionów złotych. Wiosną 2020 roku ruszy budowa nowoczesnej hali pod wynajem. Około 4 tysiące m 2 na hale i magazyny oraz 1,5 tysiąca m 2 na biura, to przestrzeń dla przedsiębiorców.

Foto. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" 

 

Inkubator przedsiębiorczości zostanie wybudowany przez Invest-Park Development, której prezesem jest Paweł Kurtasz.- spółkę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządzanej przez prezesa Piotra Sosińskiego oraz wiceprezesa Kamila Krzysztofa Zielińskiego.

Inkubator przedsiębiorczości będzie inwestycją ukierunkowaną na potrzeby początkujących przedsiębiorców, usytuowane będą tam będą m.in. biura pod wynajem, usługi, produkcję. Inwestycja będzie dostosowana do potrzeb malej firmy, która w przyszłości się rozwinie i będzie potrzebowała większej przestrzeń do swej działalności.

Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga podkreśla jak ważna to będzie inwestycja, która pomoże przyciągnąć przedsiębiorców. Bardzo istotna jest, lokalizacja inwestycji, bliskość Lotniska Sportowo-Dyspozycyjnego, które stanowi ważny punkt na mapie Gminy Świebodzice i będzie istotnym elementem infrastruktury biznesowej.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1059

Powrót