Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolejne zadania w ramach projektu Tereny zielone zostały zakończone

Opublikowano: 06-11-2019
Od stycznia 2018 r. Gmina Świebodzice realizuje projekt unijny z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców". W ramach ww. projektu Gmina realizuje dwanaście inwestycji na terenie miasta.

Obecnie zakończyły się prace na boisku sportowym w Cierniach. Prace objęły regenerację murawy istniejącego boiska sportowego, wprowadzenie stref tematycznych roślinności, nasadzenia drzew o wysokich wartościach biocenotycznych oraz montaż bramek piłkochwytów i trybuny. Koszt realizacji projektu: 212 738,01 zł

Drugą zakończoną w bieżącym roku inwestycją jest skwer przy ul. Świdnickiej - Koszt wykonania: 92 107,06 zł. W przyszłości planowane jest wzbogacenie zieleni o nowe nasadzenia, montaż ławek i kosza.
Pozostałe zadania ujęte w projekcie są w trakcie realizacji, m.in.: Skwer Śnieżka - oświetlony teren wypoczynkowy ze ścieżkami, ławkami, trawnikami, różnorodnymi nasadzeniami w tym trejażami z roślinami pnącymi oraz trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pełcznicy z budowanym obecnie placem zabaw dla najmłodszych.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 861

Powrót