Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej

Opublikowano: 08-11-2019
W dniu 8 października (wtorek) w Świebodzicach odbyły się wybory uczniów do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Nastoletni radni wybierani byli w siedmiu obwodach wyborczych:
  •  okręg wyborczy nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, – 4 mandaty,

Wybrano: Antoniego Tokarskiego, Annę Oleśkiewicz, Dominikę Sielewicz, Zuzannę Balcerzak.

  • okręg wyborczy nr 2 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego – 3 mandaty,

uprawnionych do głosowania 385, udział wzięło 334 uczniów.

Ostatecznie z czternastu kandydatów wybrano: Hannę Białą, Natalię Świderską, i Karolinę Grzebną.

  • okręg wyborczy nr 3 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka – 2 mandaty,

uprawnionych do głosowania 100, udział wzięło 96 uczniów.

Wśród sześciu kandydatów zwyciężyli: Anna Wójcik i Krzysztof Grygiel.

  • okręg wyborczy nr 4 Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Henryka Sienkiewicza – 2 mandaty

uprawnionych do głosowania 85 osób, udział wzięło 81 uczniów.

Spośród ośmiu kandydatów wybrano: Monikę Sałatę, Angelikę Weber

  • okręg wyborczy nr 5 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach – 4 mandaty

udział wzięło 216 osób- uczniów i nauczycieli.

Ostatecznie z kandydatów wybrano: Stanisława Tokarskiego, Polę Kruk, Tomasza Smykowskiego i Annę Wapczyńską.

  • okręg wyborczy nr 6 Zespół Szkół w Świebodzicach im Stanisława Prosińskiego – 2 mandaty,

uprawnionych do głosownia 66, udział wzięło 52 uczniów.

Z sześciu kandydatów wybrano: Kacpra Kasińskiego i Damiana Jakubowskiego.

  • W okręgu wyborczym nr 7 Miejski Dom Kultury ze względu na zbyt małą ilość kandydatów konieczne było przeprowadzenie wyborów uzupełniających. W wyniku dwóch tur wybrano: Nicolę Szklarczyk, Dominikę Ciechowską oraz w wyborach uzupełniających: Jakuba Nowaka i Monikę Wojciechowską

Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 554

Powrót