Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Zapytaj Burmistrza

 
Szanowni Mieszkańcy Świebodzic

Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.

Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.

Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.


Łączysz się z adresu: 3.236.8.46

Wyślij wiadomość
 
 
Uwaga:
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielane odpowiedzi i nie będą one publikowane.

Zapytaj Burmistrza

PYTANIE 2755: Imię/NICK: Dorota

Opublikowano: 07-07-2020
Co ze stypendiami za dobre wyniki w nauce dla dzieci i młodzieży? Na stronie brak informacji.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Doroto,

w dniu 29 czerwca 2020 r. na XXX Sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach Radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę w sprawie ustalenia zasad i trybu przyznawania stypendiów dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Świebodzice. Uchwalony akt prawa miejscowego w ramach nadzoru nad samorządem został przekazany do opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. Po opublikowaniu uchwały regulamin przyznawania stypendiów za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i artystyczne dla uczniów pobierających naukę w szkołach na terenie Gminy Świebodzice, zostanie niezwłocznie zamieszczony na portalu miejskim www.swiebodzice.pl. oraz przekazany do wiadomości wszystkim placówkom oświatowym działającym na terenie Miasta Świebodzice.

 

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga

Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE 2754: Imię/NICK: Malwina Świebodzice

Opublikowano: 07-07-2020
Dzień dobry, wiele się mówi w mediach o czystym powietrzu...tworzone sa programy wymiany pieców....itd. Dlaczego w Wałbrzychu czy Świdnicy ruszają takie programy wymiany pieców, wnioski są składane, obecnie w Świdnicy od 1ego lipca rusza program....a w Świebodzicach cisza...niby jakaś tam informacja jest....ale jakoś żeby finalnie z tego mogli skorzystac głownie ludzie mieszkający w lokalach komunalkmych czyli de facto podlegających pod gminę,, jakos nie są zachęcani czy informowani aby wymieniać te źródła opalania na ekologiczne.....nie odczuwam tego wcale...nic w tej sprawie, ani widu ani słychu, ale konkretnie i naprawdę aby ludzie wreszcie mogli zakończyc uciązliwe palenie w piecach, noszenie węgla, i smrodzenie tym wszystkim dookoła.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Malwino,

uprzejmie informuję, że w Świebodzicach także ruszył nabór wniosków o przyznanie grantu na wymianę tzw. „kopciuchów”. Informacja taka została zamieszczona na stronie internetowej www.swiebodzice.pl w dniu 1 lipca 2020 r. link poniżej

https://www.swiebodzice.pl/miasto-i-gmina/aktualnosci/n,152472,szanowni-mieszkancy.html

Nabór wniosków trwa od 1 lipca do 30 września 2020 r., nie decyduje kolejność składanych wniosków. O grant mogą ubiegać się właściciele lokali mieszkalnych oraz domów jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie Gminy Świebodzice. Wysokość grantu do 70% wydatków kwalifikowanych nie więcej niż 10 tys. do mieszkania i 25 tys. do domu.

Szczegółowe informacje o naborze na stronie internetowej: http://wymianakotlow.pl/

Ponadto od 8 maja 2020 r. przyjmowane są wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie trwałej zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe/elektryczne/olejowe/pompy ciepła, która jest finansowana z budżetu Gminy Świebodzice. Wysokość dotacji wynosi 40% wydatków kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 3000 zł. Informacja ta została podana do wiadomości dnia 6 maja 2020 r. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach:

https://www.swiebodzice.pl/miasto-i-gmina/aktualnosci/n,129520,komunikat.html

Wzór wniosku jest dostępny pod poniższym linkiem:

https://www.bip.swiebodzice.pl/upload/upload/OS/OS_2020/WOUDCNZSO.pdf

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2753: Imię/NICK: Mieszkaniec

Opublikowano: 07-07-2020
Witam serdecznie Panie burmistrzu. Dlaczego zostało zdemontowane lustro które około 6 miesięcy temu zostało zamontowane? Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

 

Szanowny Pani/Szanowny Panie,
z informacji, która Pani/Pan przekazał nie wynika jaka to jest lokalizacja. Domyślam się, że chodzi o lustro na ul. Ciernie, to jest droga powiatowa, więc jest jej zarządcą Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego w Jaworzynie Śląskiej, a lustro zostało ukradzione, a nie zdemontowane. Zgłosiliśmy przedmiotowy akt wandalizmu.
 
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice


PYTANIE 2752: Imię/NICK: Piotr

Opublikowano: 23-06-2020
dzien dobry panie burmistrzu chcę się spytać czy będą dni Świebodzic

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Piotrze,

niestety w tym roku Dni Świebodzic się nie odbędą, ze względu na epidemię COVID-19. Obecnie zalecenia sanitarne dopuszczają maksymalną liczbę 150 uczestników podczas jednego wydarzenia. Dni Świebodzic zakwalifikowane są do plenerowych imprez masowych, na których liczba osób uczestniczących znacznie przewyższa dopuszczalną. Ograniczenia te obowiązują do odwołania.

Nie oznacza to jednak, że odstąpiliśmy od działań kulturalnych i sportowych. Chcemy uatrakcyjnić czas mieszkańcom pozostającym podczas wakacji w miejscu zamieszkania. Zaplanowaliśmy organizację następujących wydarzeń:

przejazd przez Rynek zabytkowych pojazdów (1 sierpnia), Zlot Food Trucków (22-23 sierpnia), Piknik Lotniczy (12-13 września).

Ponadto Miejski Dom Kultury przygotował nowa ofertę dla mieszkańców: „Kulturalne piątki w MDK” (cykl koncertów, wystaw, wernisaży, atrakcji dla dzieci). Pierwszy koncert, zespołu Castle Dreams, zaplanowano na 26 czerwca, w ogrodzie Miejskiego Domu Kultury, przy zachowaniu podwyższonych norm bezpieczeństwa sanitarnego. Kolejne wydarzenia to:

03.07.2020 r. „Portret Muzyka” wystawa poświęcona F. Chopinowi;

10.07.2020 r. Koncert – Jadwiga Tomczyńska – harfa;

17.07.2020 r. Wernisaż „Filozof i Przyroda“;

24.07.2020 r. Koncert Aleksander Evseev – tenor balladowy;

31.07.2020 r. Wernisaż – Sekcja Plastyczna MDK;

07.08.2020 r. Sławomir Holland program literacki, satyryczny, kabaretowy- „Nic nowego pod słońcem”;

14.08.2020 r. Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny“;

21.08.2020 r. Koncert zespołu „Ślad“.

Ponadto przez całe wakacje odbywać się będą zajęcia dla młodszych i starszych mieszkańców miasta, m.in. zumba, joga, pilates zajęcia ruchowe dla dzieci i dorosłych.

OSiR Świebodzice Sp. z o.o. razem z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przeprowadzi cykl zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży ze Świebodzic. Planowana jest również druga edycja akcji promującej aktywny wypoczynek, pn. „Rozbiegaj się w wakacje”. Ośrodek Sportu i Rekreacji dokłada wszelkich starań, aby od 1 lipca uruchomić basen letni.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla najmłodszych świebodziczan ofertę zajęć zdalnych. Obejmuje ona m.in.: naukę programowania w ramach projektu „Kodowanie na dywanie”, akcje proekologiczne, czytelnicze, zabawy i inne działania on-line.

Szkoła Podstawowa nr 2 organizuje półkolonie pn. „Najlepsze Półkolonie z Małym Inżynierem”. Zajęcia odbywać się będą w terminie od 17 do 21 sierpnia, a udział w nich może wziąć 84 osoby w podziale na grupy. Obecnie trwają zapisy na warsztaty z robotyki i eksperymentów;

O poszczególnych zajęciach i wydarzeniach, w imieniu organizatorów, mieszkańcy będą informowani na bieżąco na portalu miejskim www.swiebodzice.pl oraz w mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice 

 

 

PYTANIE 2751: Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 23-06-2020
Dzień dobry, miesiąc temu zadałam pytanie o wywóz śmieci gabarytowych i do dziś nie otrzymałam odpowiedzi... powtórzę więc: w sąsiednich gminach, tych większych i mniejszych przynajmniej raz w roku organizowana jest zbiórka odpadów gabarytowych oraz elektro-śmieci. Dlaczego w Naszym mieście nie jest to praktykowane? To, co dzieje się pod śmietnikami, to aż oczy bolą...

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

aktualnie trwają prace nad zmianą Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku w Gminie. Nowy regulamin, jeżeli zostanie zatwierdzony przez Radę Miejską w Świebodzicach, wprowadzi okresową zbiórkę odpadów tzw. „wielkogabarytowych". Niemniej jednak mieszkańcy nie mogą zapominać o obowiązku dostarczenia takich odpadów do PSZOK w innym terminie, niż planowana zbiórka. PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) znajduje się w Świebodzicach na terenie ZGK Świebodzice Sp. z o.o., przy ul. Strzegomskiej 30. Czynny jest codziennie od godziny 8:00 do 15:00, a w okresie kwiecień-październik również do godz. 18:00 w każdą środę. Informacje te umieszczone są w poniższym linku:

https://www.zgk.swiebodzice.pl/strony/us_selektywna_zbiorka_odpadow.htm

To co dzieje się pod śmietnikami jest efektem nieprzestrzegania przez niektórych mieszkańców zasad w zachowaniu czystości w swojej najbliższej okolicy.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice 

 

PYTANIE 2750: Imię/NICK: Emilia

Opublikowano: 23-06-2020
Dzień dobry panie Burmistrzu. Chciałabym zapytać jak możemy rozwiązać problem z parkowaniem na Osiedlu Green Park? Jeden z mieszkańców stale prosi o interwencje w sprawie parkowania na chodniku,a my mieszkańcy nie mamy gdzie parkować.Deweloper sprzedał miejsca parkingowe ,jednak często mieszkańcy jednego mieszkania posiadają po 2 lub 3 miejsca postojowe,lub z innych bloków mają miejsca np przed naszym blokiem.Teraz budują kolejne budynki .Wiem,że to teren prywatny,wiem,ze to super inwestycja ,mamy kolejne mieszkania,będzie park sportowy,ale co zrobić ,gdy przyjedzie policja i nakazuje przestawić auto?Gdzie mam je postawić?Prosimy o pomoc .

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani, bardzo proszę zapoznać się z aktem notarialnym zakupu mieszkania, w którym widnieje zapis odnośnie miejsca parkingowego. Będzie tam informacja, czy zostało zakupione na osobnej działce i jest ono Pani własnością, czy też kupiła Pani udział w nieruchomości wspólnej (udział w działce, na której zorganizowano parking), jak również czy ma Pani lub inny współwłaściciel wyznaczone miejsce parkingowe, oraz powinien być w nim zapis o sposobie zarządu nieruchomością wspólną.
Może też Pani udać się do notariusza lub do Urzędu Miejskiego: Wydziału IT (tel. 74 666 95 30) lub Wydziału GNZ (tel. 74 666 95 525), w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących zasad zarządzania i użytkowania nieruchomości wspólnej. Bez potwierdzenia, że jest Pani współwłaścicielem działki, na której został zorganizowany parking, nie możemy udzielić szerszej odpowiedzi.

Najbliższe miejsca parkingowe, ogólnodostępne będą wykonane przy ul. Dąbrówki.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2749: Imię/NICK: Agnieszka

Opublikowano: 05-06-2020
Dzien dobry panie Burmistrzu od kiedy beda zwiekszone autobusy bo Ciernie sa odcieci od miastabo nie kazdy ma auto.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Agnieszko,

uprzejmie informuję, że kursy autobusów zostały przywrócone.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2748: Imię/NICK: Safian

Opublikowano: 05-06-2020
Szanowny panie burmistrzu mam pytanie co się dzieje z koszeniem trawników .Mieszkam na Osiedlu Sudeckim i jedynie trawniki podlegające do Spółdzielni są zadbane a tereny należące do miasta nie.Przed blokiem 3 trawy sięgają do wysokości żywopłotów nie mówiąc o pozostałych trawnikach.Jest to najlepsze środowisko dla kleszczy.Proszę się tym zająć.

 

 ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że trawa nie była koszona w miesiącu maju celowo ze względu na panującą suszę. Praktyka taka była także stosowana przez wiele samorządów. Kwestie te podnoszą także ekolodzy, którzy apelują o wstrzymanie koszenia trawy. To wyraz świadomego zarządzania zielenią miejską. Miejsce, które Pani/Pan wskazuje jest aktualnie skoszone.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

 

PYTANIE 2747: Imię/NICK: Marta G.

Opublikowano: 04-06-2020
Dzień dobry, Chcialabym zapytać czy w czasie obecnej pandemii przyjmuję w urzędzie w Świebodzicach radca prawny ? Z poważaniem Marta Gil

 

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Marto,

uprzejmie informuję, że na tą chwilę radca prawny nie przyjmuje w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach. Jednak udzielane są porady telefoniczne. Przekazuję nr telefonu do Starostwa Powiatowego w Świdnicy 74/ 85 00 460. W momencie kiedy przyjęcia radcy prawnego będą wznowione, niezwłocznie poinformujemy o tym za pośrednictwem portalu miejskiego.

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2746: Imię/NICK: mieszkaniec

Opublikowano: 03-06-2020
Panie Burmistrzu, dlaczego obecnie nie można przejść przez stadion na ul. Rekreacyjnej na ścieżkę turystyczną na górce za basenami, z której roztacza się widok na Pełcznicę. Zamknięta jest również bramka na promenadę poniżej ale można było tę przeszkodę ominąć wspomnianą ścieżką. W tej sytuacji powinien działać przepis o drodze koniecznej, jedynej drodze, którą można przejść na wspomniane wzgórze. Chodzę tamtędy od 40 lat ale dopiero dziś została zignorowana moja prośba o udostępnienie przejścia. Szlaki spacerowe przecież nie są u nas zamknięte. Rozumiem obecną sytuację ale z całą pewnością nie dotykałbym niczego na stadionie tylko jak zwykle przeszedłbym na szlak spacerowy. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

 

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

uprzejmie informuję, że OSiR Świebodzice Sp. z o.o. jako Zarządca stadionu lekkoatletycznego w wyniku pandemii COVID-19 Rozporządzeniem Rady Ministrów był zobowiązany do zamknięcia wyżej wymienionego obiektu sportowego.

Zgodnie z wytycznymi zostało wyznaczone przejście tylko przez bramkę znajdującą się przy kasie kąpieliska miejskiego. Natomiast przejście przez stadion na szlak spacerowy lub z ul. Wiejskiej na ul. Rekreacyjną będzie zamknięte do odwołania wszystkich obostrzeń sanitarnych dotyczących obiektów sportowych.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 § 8 ust.1 pkt.2b , ust.2 pkt.1, pkt2 umożliwiło korzystanie ze stadionu w celach tylko sportowych stosując się do zaleceń rozporządzenia.

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2745: Imię/NICK: Kasjan F.

Opublikowano: 03-06-2020
Dzień dobry czy mógłbym dzisiaj odebrać dowód?ODPOWIEDŹ:

Szanowny Panie Kasjanie,

uprzejmie informuję, że Pana dowód osobisty jest gotowy do odbioru. Odebrać dokument można w Biurze Dowodów Osobistych, pokój nr 4, w budynku Urzędu Miejskiego, przy ul. Żeromskiego 27. Jednocześnie przypominam, że przy odbiorze nowego dowodu osobistego należy okazać obecnie posiadany dowód. Podaję również numer telefonu do Biura Dowodów Osobistych (74) 666 95 52.

 

 Z wyrazami szacunku
                                                                                                              Paweł Ozga
                                                                                              Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2744: Imię/NICK: Agata G.

Opublikowano: 20-05-2020
Dzień dobry, szukam na stronie informacji na temat wysokości podatku od nieruchomości i nie mogę znaleźć. Czy mogę prosić o informację jak liczony jest podatek przy domach jednorodzinnych, jaka stawka jest za grunt z domem na terenie Świebodzic? Dziękuję

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Agato,

uprzejmie  informuję, że na stronie bip.swiebodzice.pl w zakładce INFORMATOR INTERESANTA – PODATKI I OPŁATY LOKALNE zamieszczona jest Uchwała Nr XXXVIII/263/2017 z dnia 30 października 2017 r.  w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości, nadal obowiązująca.

Odpowiadając w dalszej części na Pani zapytanie odnośnie wysokości stawek podatku od nieruchomości, przy domkach jednorodzinnych informuję, że stawka:

  • od  gruntów pozostałych od 1 m² powierzchni użytkowej wynosi  – 0,48 zł,
  • od budynków mieszkalnych od 1 m² powierzchni użytkowej wynosi  – 0,77 zł.

                                              

 

                                                                                                    Z wyrazami szacunku
                                                                                                              Paweł Ozga
                                                                                              Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2743: Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 19-05-2020
Panie Burmistrzu, proszę o informację kiedy zostaną przywrócone kursy autobusów miejskich zgodnych z rozkładem. Wszystkie okoliczne miasta powracają do funkcjonowania komunikacji miejskiej sprzed epidemii koronawirusa, tylko Świebodzice pozostają daleko w tyle. Wstyd, żeby mieszkańcy odległych od centrum miasta dzielnic tj. Ciernie i Pełcznica byli pozbawieni możliwości dojazdu do lekarza, urzędu, pracy itp., bo autobusy kursują wyłącznie w określonych godzinach, kilka razy w ciągu dnia, o weekendach, kiedy komunikacja w ogóle nie funkcjonuje nie wspominając. Jeśli miasta nie stać na darmową komunikację, może warto zastanowić się nad przywróceniem odpłatności za przejazd, a nie pozbawiać możliwości przemieszczania się mieszkańców poprzez ograniczenie funkcjonowania komunikacji miejskiej, zasłaniając się epidemią.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Anno,

obecnie ZGK Świebodzice Spółka z o.o. pracuje nad ułożeniem rozkładu jazdy autobusów nazwanego roboczo „wakacyjnym". Jeżeli obostrzenia nie zostaną zniesione, dotyczy to powrotu dzieci i młodzieży do szkół, to ZGK Świebodzice Spółka z o.o.  planuje wprowadzić nowy rozkład od 1 czerwca.

                                                                                              Z wyrazami szacunku
                                                                                                    Paweł Ozga
                                                                                           Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2742: Imię/NICK: Mieszkaniec

Opublikowano: 15-05-2020
Witam. Proszę o częstsze kontrole kierowców w Świebodzicach na Osiedlu Piastowskim zwłaszcza ulica Mieszka I .Gdy jest weekend i ładna pogoda to non stop od rana do wieczora ta ulica to tor wyścigowy.

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani /Panie,

z uwagi na ograniczone kompetencje funkcjonariuszy Straży Miejskiej dotyczące kontroli pojazdu znajdującego się w ruchu o powyższej sprawie poinformowaliśmy Komendanta Komisariatu Policji w Świebodzicach.

 

                                                                                                         

                                                                                              Z wyrazami szacunku
                                                                                              Paweł Ozga
                                                                                              Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2741: Imię/NICK: Anna

Opublikowano: 14-05-2020
Witam na jaki adres email mam wysłać pismo dotyczące zakazu przekazania danych osobowych Poczcie Polskiej

 

ODPOWIEDŹ: 

Szanowna Pani Anno,
nie ma potrzeby wysyłania pisma do Urzędu Miejskiego w sprawie nieudostępniania danych osobowo-adresowych Poczcie Polskiej, ponieważ żadne dane osobowo-adresowe mieszkańców Świebodzic nie zostały przekazane operatorowi pocztowemu (Poczcie Polskiej S.A.)
 
Zgodnie z wyjaśnieniami Państwowej Komisji Wyborczej nr ZPOW-421/24/20 z dnia 10 maja 2020 r., które stanowią, że w związku z uchwałą PKW nr 129/2020 z dnia 10 maja 2020 r. proces wyborczy dotyczący wyborów zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. został zakończony.
 
Oznacza to, że nie ma potrzeby m.in. przekazywania przez (wójtów, burmistrzów, prezydentów miast) spisów wyborców operatorowi wyznaczonemu w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, o czym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 2020 r. o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. (Dz. U. z 2020, poz. 827).

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2740: Imię/NICK: Monika

Opublikowano: 13-05-2020
Szanowny Panie Burmistrzu, w nawiązaniu do odpowiedzi 2682 proszę o informację, do kiedy Spółdzielnia ma wywiązać się z obowiązku uzupełnienia nasadzenia drzew na Osiedlu Piastów za sklepem Chata "Jednocześnie informuję, że w wydanej decyzji na wycinkę przedmiotowych drzew zobowiązałem Spółdzielnię Mieszkaniową do nowych nasadzeń w zamian za wycinkę" Obecnie miejsce to jest zaniedbane, porośnięte chwatami samosiejkami a drzew brak, najbliższy teren rozjechany. Spółdzielnia tylko chwali się nową inwestycją, a inni nie muszą mieć ładnego otoczenia. Serdecznie pozdrawiam, Monika

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Moniko,

uprzejmie informuję, że Spółdzielnia Mieszkaniowa ma wywiązać się z obowiązku uzupełnienia nasadzenia drzew na Osiedlu Piastów w terminie do 30 listopada 2020 roku.
 
Z wyrazami szacunku
                                                                                              Paweł Ozga
                                                                                              Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2739: Imię/NICK: Elżbieta

Opublikowano: 13-05-2020
Dzień dobry. W jakie dni i gdzie można z korzystać z bezpłatnej konsultacji radcy prawnego

ODPOWIEDŹ:

Szanowna Pani Elżbieto,

uprzejmie informuje, że w związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z koronawirusem od dnia 12.03.2020 r. biuro porad prawnych przy ul. Żeromskiego 27 jest nieczynne. Udzielanie porad odbywa się telefonicznie, po wcześniejszym umówieniu się na poradę w czwartki i piątki, w godzinach od 15:00 do 19:00 pod numerem telefonu 74 8500460. Udzielanie porad prawnych osobiście zawieszone jest do odwołania.

Z wyrazami szacunku
                                                                                              Paweł Ozga
                                                                                              Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2738: Imię/NICK: Emilia

Opublikowano: 07-05-2020
Dzień dobry panie burmistrzu. Cieszymy się,że rozpoczęto realizacje powstania parku sportowego,praca wrze :). Chciałam tylko zapytać jakie są plany dot. działki 292/1 i 292/2 ? Wcześniej mówiono o hotelu sportowym. Jednak w obecnej sytuacji czy hotel będzie aż tak potrzebny? Może lepiej posadzić więcej drzew i krzewów,bo budynków mamy już tak dużo,a jeszcze są plany budowy kolejnych mieszkań i domków. Zieleń na pewno jest nam potrzebna,a gdy spadnie długo wyczekiwany deszcz to co nam po deszczu w czasie suszy,gdy nie będzie trawy- tylko same betony. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

 

Szanowna Pani Emilio,

dla przedmiotowego terenu ustalony jest Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego i na chwilę obecną nie trwają żadne prace nad jego zmianą. Duży teren zieleni urządzonej powstanie już wkrótce w pobliżu budowanego obecnie Parku Sportowego przy ul. Dąbrówki, przetarg rozstrzygnięty będzie 11 maja i jeśli wybrany zostanie wykonawca już w czerwcu ruszą prace. Zachęcamy na BIP Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, gdzie w materiałach do przetargu można zobaczyć projekt parku przy Dąbrówki, opisany on będzie również w gazecie miejskiej, znajdzie się tam miejsce do zabaw dla dzieci mniejszych i większych, miejsca do spaceru i wypoczynku. Pięknie zagospodarowanych terenów zielonych na Osiedlu już wkrótce będzie pod dostatkiem. Blisko Osiedla również będzie realizowane w tym roku odnowienie parku przy ul. Jeleniogórskiej.

                                                                                                                                                                                                                                                       Z wyrazami szacunku 

                                                                                              Paweł Ozga
 
                                                                                              Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2737: Imię/NICK: Andrzej

Opublikowano: 28-04-2020
Szanowny Panie Burmistrzu, Od czerwca 2020r miały ruszyć prace związane z realizacja nawierzchni ulic Fieldorfa i Andersa. Czy te ulice będą wykonane w tym roku?

 

ODPOWIDŹ:

 

Szanowny Panie Andrzeju,

w związku z pandemią koronawirusa i koniecznymi oszczędnościami nie będą podejmowane działania związane z remontem nawierzchni na ulicach Fieldorfa i Andersa. Gmina realizuje tylko projekty, na które przyznane zostały środki zewnętrzne, realizacja pozostałych projektów zostaje wstrzymana do odwołania.

                                                                                              Z wyrazami szacunku

                                                                                              Paweł Ozga

                                                                                              Burmistrz Miasta Świebodzice

PYTANIE 2736: Imię/NICK: Marcin

Opublikowano: 23-04-2020
Świetna inicjatywa z tymi maseczkami tylko szkoda, że w godzinach dla osób bezrobotnych. Nie lubię teorii spiskowych ale może dlatego...

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowny Pani Marcinie,

wraz z dyrektor MDK w Świebodzicach niezmiernie cieszymy się, że inicjatywa pracowników tej instytucjispotkała się z dużym uznaniem mieszkańców. Informuję, że maseczki wydawane są w pierwszej kolejności seniorom i osobom potrzebującym (m.in. bezrobotnym nie mającym środków finansowych na zakup maseczki w sklepie). Jednak z powodu ilości sygnałów jakie docierają do Urzędu Miejskiego po dwóch edycjach akcji, Dyrektor MDK Katarzyna Woźniak rozważa jej rozszerzenie o przekazywanie maseczek świebodziczanom również w godzinach popołudniowych. W celu uzyskania informacji o planowanych terminach wydarzenia, zapraszamy do śledzenia strony miejskiej www.swiebodzice.pl.

 

 

Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice